Rastivarsojen hakupalvelu
> Yleistä
> Yhteystiedot
> Liity jäseneksi
> Kerho
> Asut ja varusteet
> Tiedotus
> Kisoihin ilmoittautuminen
> Irma
> Harjoittelu
> Valmennus
>Lapset ja Nuoret
> Pyöräsuunnistus
> Orimattilan Iltarastit
> Reittihärvelit
> Kartat
> Järjestämämme kilpailut
> Kuvat
> Suunnistuslinkkejä

Porvoo-Jukola Venlat 1
Uutiset
31.3.2024 Lakia-Jukola kutsuu
Ilmoittautuminen avattu >>Lue
25.3.2024 Lapin Lumirastit
Kaksoisvoitto Miskalle ja Hannu-Pekalle >>Lue
6.4.2024 Kevätkokous
Kerholla perjantaina >>Lue

SM sprintti ja viestit

SM- suunnistusten sarja jatkui lauantaina sprinteillä Lahden Sibeliustalon ympäristön kortteleissa ja sunnuntaina viesteillä Hollolan Hälvälän vaativissa suppamaastoissa. 
 
NUORET ESILLÄ  
 
Rastivarsojen nuorille heltisi mukavasti menestystä. 
Siiri Honkanen jatkoi hienoa SM-kisasarjaansa napaten pronssia sprintissä onnistuneen suorituksen jälkeen. Vain paria muutaman sekunnin varmistusta lukuunottamatta täydellinen suoritus Siiriltä. 
 
 
 
Viesteissä nuorten poikien H16-sarjalaiset Oskari Juures, Jussi Ketonen ja Lars Anders Luiks tekivät omat varmat viestisuoritukset pokaten tiukassa kisassa nelospaikan, 12 sekuntia pronssista. 
 
 
 
Tulokset: 
 
SM-sprintti, Lahti 9.9.2023 
 
H20 3,5 km 
(Lähti 40, Keskeytti 0, Hylätty 5) 
 
1) Matyas Stregl IkNV CZE 13.44, 23) Ondrej Valenta RaVa 16.07. 
 
H16 3,1 km 
(Lähti 40, Keskeytti 0, Hylätty 3) 
 
1) Anton Kemppi EsSu 13.09, 32) Jussi Ketonen RaVa 17.46. 
 
H15 3,1 km 
(Lähti 40, Keskeytti 0, Hylätty 1) 
1) Onni Virtanen AngA 13.51, 
 
30) Vilho Wirman RaVa 18.42. 
 
H14 2,9 km 
(Lähti 40, Keskeytti 0, Hylätty 3) 
 
1) Joakim Savinainen RasKu 13.32, , 23) Lars Anders Luiks RaVa 17.14. 
 
D18 2,9 km 
(Lähti 38, Keskeytti 0, Hylätty 2) 
 
1) Heta Virkajärvi JRV 14.00, , 34) Jonna Ketonen RaVa 22.07. 
 
D17 2,9 km 
(Lähti 39, Keskeytti 0, Hylätty 2) 
 
1) Meeri Kurttila Lynx 14.37, , 32) Aino Sipiläinen RaVa 21.17, 36) Sohvi Piispa RaVa 25.19. 
 
D16 2,8 km 
(Lähti 40, Keskeytti 0, Hylätty 4) 
 
1) Saana Kajander Trian 14.23, 2) Anni Mäki-Hokkonen RaKaS 14.43, 3) Elli Taini JRV 14.46. 
 
D15 2,8 km 
(Lähti 39, Keskeytti 0, Hylätty 1) 
 
1) Iida Koskinen RaN 13.42, 2) Roosa Muukkonen SKUusi 14.00, 3) Siiri Honkanen RaVa 14.41. 
 
 
H45 3,0 km 
(Lähti 40, Keskeytti 0, Hylätty 7) 
 
1) Petteri Muukkonen Trian 12.45, , 28) Sulev Luik RaVa 18.06. 
 
H55 2,8 km 
(Lähti 39, Keskeytti 0, Hylätty 5) 
 
1) Antti Virtanen HlS 13.43, , 24) Timo Lohikainen RaVa 16.40. 
 
D50 2,4 km 
(Lähti 40, Keskeytti 1, Hylätty 0) 
 
1) Riikka Karppinen EsAk 13.26, , 16) Maarit Dahlman RaVa 16.48. 
 
 
M21B2 3,4 km 
(Lähti 44, Keskeytti 0, Hylätty 5) 
 
1) Heikki Manninen AnttU 14.55, , 26) Miska Tervala RaVa 17.50. 
 
D15B 2,4 km 
(Lähti 13, Keskeytti 0, Hylätty 1) 
 
1) Siiri Lindholm ORa 13.45,7, 8) Alexandra Simola RaVa 19.49.H40B 3,0 km 
(Lähti 11, Keskeytti 0, Hylätty 1) 
 
1) Aapo Lindberg RR 18.02, , 8) Tuomo Wirman RaVa 21.24. 
 
H55B 2,6 km 
(Lähti 29, Keskeytti 0, Hylätty 5) 
 
1) Thomas Ekström MSParma 15.00, 2), 22) Ari Kyöstilä RaVa 24.29. 
 
SM-viesti, Hollola, 10.9.2023 
 
H20 
(5,3+5,3+5,3) 
 
1) Kalevan Rasti 1 1.52.56 , 12) Rastivarsat 1 2.21.12 (Teemu Wirman 43.50/12., Ondrej Valenta 52.30/14., Juuso Ketonen 44.52/12.), 
 
D18 
(3,7+3,7+3,7) 
 
1) Joutsenon Kullervo 1 1.36.16 , 20) Rastivarsat 1 3.26.28 (Sohvi Piispa 1.16.12/25., Jonna Ketonen 48.23/24., Alexandra Simola 1.21.53/20.), 
H16 
(4,2+4,2+4,2) 
 
1) Suunta Jyväskylä 1 1.30.14 (Sauli Kovanen 32.15/10., Vilho Hietala 29.27/3., Tommi Sivill 28.32/1.), 2) Lynx 1 1.32.46 (Karri Kuusinen 28.50/1., Eemeli Leskinen 31.49/2., Antti Isoherranen 32.07/2.), 3) Vehkalahden Veikot 1 1.33.21 (Sisu Tyni 31.04/5., Niklas Hirvilahti 30.48/6., Eetu Takanen 31.29/3.), 4) Rastivarsat 1 1.33.33 (Oskari Juures 28.54/2., Jussi Ketonen 33.29/7., Lars Anders Luiks 31.10/4.), 
 
H45 
(4,9+4,9+4,9) 
 
1) Paimion Rasti 1 1.34.33 , 35) Rastivarsat 1 2.41.28 (Tuomo Wirman 38.19/27., Hannu Honkanen 1.05.53/38., Teppo Lainio 57.16/35.), 
 
H50 
(4,7+4,7+4,7) 
 
1) Suunta Jyväskylä 1 1.38.30 , 18) Rastivarsat 1 1.59.52 (Oleg Vokulov 32.06/4., Jarkko Ryyppö 42.20/13., Jyrki Tuokko 45.26/18.), 
 
H55 
(4,2+4,2+4,2) 
 
1) Tampereen Pyrintö 1 1.37.22 , 11) Rastivarsat 2 1.55.29 (Hannu Laiho 38.00/15., Sulev Luik 35.55/9., Markku Hämäläinen 41.34/11.), 14) Rastivarsat 1 1.57.52 (Hannu Heinilä 37.38/13., Timo Lohikainen 40.56/16., Esko Kaija 39.18/14.),

12.9.2023

Uutisarkisto

- © Rastivarsat ry -


Tilaa tästä
Tuet Rastivarsoja