Rastivarsojen hakupalvelu
> Yleistä
> Yhteystiedot
> Liity jäseneksi
> Kerho
> Asut ja varusteet
> Tiedotus
> Kisoihin ilmoittautuminen
> Irma
> Harjoittelu
> Valmennus
>Lapset ja Nuoret
> Pyöräsuunnistus
> Orimattilan Iltarastit
> Reittihärvelit
> Kartat
> Järjestämämme kilpailut
> Kuvat
> Suunnistuslinkkejä

2020 Olli jumpalla
Uutiset
22.9.2022 Seuran päivämestaruudet ratkenneet Harjunmäellä 19.9
Kaija Esko yleisen voittoon. >>Lue
18.9.2022 FIN5 PÄÄTÖSTILAISUUS
Fin5 päättärit 30.9 klo 18.00 Tapanilan hiihtomajan yläkerrassa. >>Lue
17.9.2022 Seuran mestaruudet
Iltarasteilla 19.9 ja Yökupin yhteydessä 21.9 >>Lue

Am-keskimatka ja viestit

Alueen keskimatkan ja viestin suunnistusmestaruudet kisailtiin sunnuntaina Jaalassa Kuusankosken Urheiluseuran järjestämien avointen kansallisten yhteydessä. 
Aamupäivän keskimatkan fyysisesti rajuilla radoilla Rastivarsoille napsahti 6 kultaa, 2 kakkosijaa ja 2 kolmospaikkaa. 
 
Iltapäivän neljän osuuden pariviesteissä oli mukana 8 varsakaksikkoa, joista kolmelle jaettiin mitalit. Mitalipallille nousivat D16-tytöt-kultaa, H21-miehet-hopeaa ja H40-sarjan kaksikko pronssille. 
Muiden joukkueiden sarjojen mitaleita ei jaettu järjestelyvirheen takia (rastikoodivirhe). 
 
 
Kansallinen keskimatka, Jaala 7.8.2022 
H40 4,5 km 
(Lähti 7, Keskeytti 1, Hylätty 0) 
1) Olli-Jussi Korpinen AnttU 49.15, 6) Tuomo Wirman RaVa Am-sijoitus (2.) 1.19.25. 
H50 3,7 km 
(Lähti 13, Keskeytti 0, Hylätty 0) 
1) Petri Noponen AnttU 35.39, 3) Jarkko Ryyppö RaVa (2.) 42.25, 11) Tuukka Tuomala RaVa 51.52, 13) Jyrki Tuokko RaVa 1.11.43. 
H55 3,8 km 
(Lähti 11, Keskeytti 0, Hylätty 1) 
1) Vesa Tielinen LuuRa 42.49, 9) Timo Lohikainen RaVa 58.44, 10) Esko Kaija RaVa 1.13.36. 
H60 3,1 km 
(Lähti 18, Keskeytti 1, Hylätty 2) 
1) Ilkka Peltola IHR 28.25, 3) Hannu Laiho RaVa (3.) 32.03, 14) Markku Hämäläinen RaVa 52.08, 15) Antti Lepola RaVa 56.20. 
 
H70 2,9 km 
(Lähti 18, Keskeytti 1, Hylätty 0) 
1) Heikki Saarinen MU 32.09, 17) Markku Matikainen RaVa 50.29. 
H75 2,6 km 
(Lähti 15, Keskeytti 1, Hylätty 1) 
1) Paavo Inkinen Jyry 36.39, 8) Heikki Pitkänen RaVa (2.) 56.33. 
H16 3,1 km 
(Lähti 6, Keskeytti 0, Hylätty 0) 
1) Aapo Virkajärvi JRV 29.51, 4) Jussi Ketonen RaVa (1.) 42.58. 
H14 1,7 km 
(Lähti 4, Keskeytti 0, Hylätty 0) 
1) Eetu Närhi AnttU 15.49, 2) Oskari Juures RaVa (1.) 18.35. 
D50 2,9 km 
(Lähti 7, Keskeytti 0, Hylätty 1) 
1) Kirsi Niskanen VeVe 31.39, 4) Maarit Dahlman RaVa (3.) 47.59. 
D70 1,6 km 
(Lähti 5, Keskeytti 0, Hylätty 0) 
1) Kaija Dahlman RaVa (1.) 29.48. 
D18 3,1 km 
(Lähti 7, Keskeytti 0, Hylätty 0) 
1) Heta Virkajärvi JRV 29.44, 4) Aada Sipiläinen RaVa (1.) 52.35. 
D16 3,1 km 
(Lähti 14, Keskeytti 1, Hylätty 0) 
1) Johanna Naskali KyRa 40.05, 6) Aino Sipiläinen RaVa (1.) 46.46. 
D14 1,7 km 
(Lähti 5, Keskeytti 0, Hylätty 0) 
1) Lotta Laakso LappRi 15.20, 2) Siiri Honkanen RaVa (1.) 23.56. 
D12 1,5 km 
(Lähti 11, Keskeytti 0, Hylätty 0) 
Anni Laakso LappRi 17.47, 7) Siiri Juures RaVa (3.) 35.38. 
 
 
Kansallinen viestikilpailu, Jaala, 7.8.2022 
 
21 
(3,1+3,1+3,1+3,1) 
1) Kouvolan Suunnistajat 4 1.38.41 (Jukka Tani 24.36/3., Arttu Lindqvist 22.57/1., Jukka Tani 26.09/1., Arttu Lindqvist 24.58/1.), 9) (Alueen 2.) Rastivarsat 1 2.28.04 (Teemu Wirman 39.31/8., Juho Kuoppamäki 41.52/9., Teemu Wirman 30.23/9., Juho Kuoppamäki 36.17/9.), 
H40 
(2,8+2,8+2,8+2,8) 
1) Anttolan Urheilijat 1 1.39.07 (Arto Lilja 25.36/2., Petri Noponen 22.47/1., Arto Lilja 25.30/1., Petri Noponen 25.13/1.), 5) (Am2.) Rastivarsat 1 3.01.02 (Tuomo Wirman 36.45/5., Hannu Honkanen 53.35/5., Tuomo Wirman 35.42/5., Hannu Honkanen 54.58/5.), 
H50 
(2,4+2,4+2,4+2,4) 
1) Lahden Suunnistajat-37 1 1.45.15 (Heikki Jokinen 23.27/1., Timo Lehtonen 30.22/1., Heikki Jokinen 25.18/1., Timo Lehtonen 26.07/1.), 2) Rastivarsat 1 1.58.26 (Jarkko Ryyppö 25.03/2., Esko Kaija 31.05/2., Jarkko Ryyppö 29.05/2., Esko Kaija 33.11/2.), 5) (Am 3) Rastivarsat 2 2.47.36 (Jyrki Tuokko 38.35/4., Harri Kettunen 51.44/5., Jyrki Tuokko 31.55/5., Harri Kettunen 45.22/5.), 
H60 
(2,6+2,6+2,6+2,6) 
1) Rajamäen Rykmentti 1 2.14.03 (Jouko Malinen 36.25/3., Arto Niemi 30.06/1., Jouko Malinen 31.42/1., Arto Niemi 35.48/1.), 2) (Am-1) Rastivarsat 1 2.31.11 (Markku Hämäläinen 31.45/2., Antti Lepola 39.16/2., Markku Hämäläinen 34.09/2., Antti Lepola 45.59/2.), 
H70 
(2,2+2,2+2,2+2,2) 
1) SOC Asikkala 1 2.05.04 (Teuvo Slant 27.01/1., Martti Mäkelä 26.29/2., Teuvo Slant 40.36/2., Martti Mäkelä 30.55/1.), -) Rastivarsat 1 (Markku Matikainen 37.37/3., Heikki Pitkänen 31.02/3., Markku Matikainen (31.47), Heikki Pitkänen ), 
H16 
(2,6+2,6+2,6+2,6) 
1) Rastivarsat 1 3.12.07 (Jussi Ketonen 53.01/1., Vilho Wirman 33.51/1., Jussi Ketonen 44.47/1., Vilho Wirman 1.00.26/1.), 
D16 
(2,2+2,2+2,2+2,2) 
1) Lappeen Riento 1 1.28.52 (Emma Ruotsalainen 23.27/1., Lotta Laakso 17.13/1., Emma Ruotsalainen 28.56/1., Lotta Laakso 19.15/1.), 2) (Am-1.) Rastivarsat 1 1.45.47 (Aino Sipiläinen 24.17/3., Siiri Honkanen 29.37/2., Aino Sipiläinen 27.09/2., Siiri Honkanen 24.43/2.), 
 
 

8.8.2022

Uutisarkisto

- © Rastivarsat ry -


Tilaa tästä
Tuet Rastivarsoja