Rastivarsojen hakupalvelu
> Yleistä
> Yhteystiedot
> Liity jäseneksi
> Kerho
> Asut ja varusteet
> Tiedotus
> Kisoihin ilmoittautuminen
> Irma
> Harjoittelu (edit 5.1.19)
> Valmennus (edit 9.1.19)
> HIPPO-suunnistuskoulu
> Pyöräsuunnistus
> Orimattilan Iltarastit
> Reittihärvelit
> Kartat
> Järjestämämme kilpailut
> Kuvat
> Suunnistuslinkkejä

2015 Jorkka kuusitalkoissa
Uutiset
17.6.2019 Jukolassa miehet 143.
Seuran 41. Jukola Kangasalla >>Lue
31.5.2019 Hiihtosuunnistuksen valmennusryhmät 2019-2020
Miska Tervala B-maajoukkueeseen >>Lue
19.5.2019 Varsanuoret vauhdissa viikonvaihteessa
Sm-PySu hopeaa, pronssia, Aapo 7. sprinttikatsastuksissa >>Lue

Varsanuoret vauhdissa viikonvaihteessa

 
Elias Pelkonen 
 
Rastivarsojen nuoriso vastasi viikonvaihteen parhaista tuloksista. 
 
SM-pyöräsuuunnistuksen Seinäjoen pariviestistä (H17) Oula Pelkonen ja Elias Pelkonen nappasivat hopeaa tiukassa taistossa. 
Sunnuntain keskimatkalla Elias Pelkonen suunnisti pronssia ja veli Oula 4. sijan. 
 
Rauman EM-katsastussprintissä H16-sarjan Aapo Maasilta sijoittui 7. paikalle. 
Aapo valittiin kesäkuun Valko-Venäjän EM-joukkueen 1. varalle kevään kilpailujen perusteella, ONNITTELUT! 
 
Tulokset: 
 
Sm-pyöräsuunnistusviesti 19.5.2019, Seinäjoki 
 
H17 
(6,3+6,3+6,4+6,4) 
1) Suunta Jyväskylä 1 1.32.27 (Simo Klemettinen 19.41/1., Janne Kahelin 25.33/1., Simo Klemettinen 23.17/2., Janne Kahelin 23.56/1.), 2) Rastivarsat 1 1.33.18 (Oula Pelkonen 25.16/4., Elias Pelkonen 22.04/3., Oula Pelkonen 24.23/3., Elias Pelkonen 21.35/2.), 3) Laihian Luja 1 1.34.08 (Heikki Kumara 19.44/2., Topi Perttu 26.41/2., Heikki Kumara 21.49/1., Topi Perttu 25.54/3.),  
 
 
SM-pyöräsuunnistus keskimatka 20-5.2019 Seinäjoki 
 
H17 9,6 km 
(Lähti 9, Keskeytti 0, Hylätty 1) 
1) Paulus Hanhijärvi EsAk 1.01.18, 4) Oula Pelkonen RaVa 1.11.17. 
H15 7,6 km 
(Lähti 11, Keskeytti 0, Hylätty 1) 
1) Tatu Aaltonen Lynx 42.50, 3) Elias Pelkonen RaVa 44.27. 
 
 
 
Katsastussprintti Rauma 19.5.2019 
 
H16 2.9 km 
(Lähti 62, Keskeytti 0, Hylätty 3) 
1) Riku Gröhn TP 11.57, 2) Topias Kemppi EsSu 12.14, 3) Aarni Ronkainen JRV 12.20, 4) Rauli Aho VaHa 12.26, 5) Sampo Sankelo LapVi 12.30, 6) Otto Balck AngA 12.34, 7) Aapo Maasilta RaVa 12.43 
 
 
 

19.5.2019

Uutisarkisto

- © Rastivarsat ry -


Tilaa tästä
Tuet Rastivarsoja