Rastivarsojen hakupalvelu
> Yleistä
> Yhteystiedot
> Liity jäseneksi
> Kerho
> Asut ja varusteet
> Tiedotus
> Kisoihin ilmoittautuminen
> Irma
> Harjoittelu (edit 5.1.19)
> Valmennus (edit 9.1.19)
> HIPPO-suunnistuskoulu
> Pyöräsuunnistus
> Orimattilan Iltarastit
> Reittihärvelit
> Kartat
> Järjestämämme kilpailut
> Kuvat
> Suunnistuslinkkejä

2016 Nummisuutarin Esko Nujussa
Uutiset
19.5.2019 Varsanuoret vauhdissa viikonvaihteessa
Sm-PySu hopeaa, pronssia, Aapo 7. sprinttikatsastuksissa >>Lue
14.5.2019 Iltarasteilla osallistujaennätys pariin vuoteen
RR- ja TR-radat vetivät mukavasti nuoria >>Lue
11.5.2019 13.5 ja 20.5 Iltarasteilla tarjolla RR-rata
Hippokoululaiset ja aloittelijat mukaan >>Lue

Alueen keskimatka Padasjoella

Päijät-Hämeen suunnistuksen ensimmäiset kesämestaruudet kisailtiin tiistai-iltana Padasjoen Auttoisilla. 
Keskimatkan taistoja sävytti reipas saderintama, ja vaativa suppamassto. 
 
Rastivarsoille mestaruudet taitoilivat, pääsarjassa, ylivoimaisesti Denis Grishman ja Heikki Lario (H85). 
Nuorista Jussi Ketonen ja Jonna Ketonen nappasivat mitalit. 
 
 
AM-keskimatka, Padasjoen Auttoinen 7.5.2019 
Tulokset 
H21 4.6 km: 1) Grishman Denis RaVa 29:17. 
H45 3.90 km: 1) Väisänen Marko LS-37 26:41, 2) Forsblom Vesa LS-37 28:58 +02:17, 3) Hytönen Harri RaVa 31:01 +04:20. 
H50 3.4 km: 1) Jokinen Heikki LS-37 28:50,.. 5) Turunen Pasi RaVa 33:44 +04:54. 
H55 3.4 km: 1) Peltola Ilkka IHR 29:14, 2) Laiho Hannu RaVa 29:46 +00:32, 3) Hintsanen Harri IHR 30:06 +00:52,.. 7) Lepola Antti RaVa 40:04 +10:50. 
H60 2.9 km: 1) Anjala Ari LS-37 21:59,.. 4) Hämäläinen Markku RaVa 34:53 +12:54. 
H70 2.2 km: 1) Railimo Matti SOC 21:14,.. 4) Pitkänen Heikki RaVa 26:56 +05:42. 
H85 1.6 km: 1) Lario Heikki RaVa 26:37, 2) Salmi Jorma NaTe 27:29 +00:52. 
H12 1.3 km: 1) Koivuniemi Timo LS-37 11:17, 2) Ketonen Jussi RaVa 14:13 +02:56, 3) Reitti Matias LamSä 15:55 +04:38. 
D50 2.2 km: 1) Remahl Virpi LS-37 18:05, 2) Dahlman Maarit RaVa 27:15 +09:10. 
D60 2.2 km: 1) Sani Tuula HU-46 25:07, 2) Montonen Outi IHR 26:00 +00:53, 3) Laine Anneli RaVa 28:29 +03:22. 
D14 1.6 km: 1) Leppänen Jenni LS-37 24:13, 2) Ketonen Jonna RaVa 26:28 +02:15.

9.5.2019

Uutisarkisto

- © Rastivarsat ry -


Tilaa tästä
Tuet Rastivarsoja