Rastivarsojen hakupalvelu
> Yleistä
> Yhteystiedot
> Liity jäseneksi
> Kerho
> Asut ja varusteet
> Tiedotus
> Kisoihin ilmoittautuminen
> Irma
> Harjoittelu
> Valmennus
> HIPPO-suunnistuskoulu
> Pyöräsuunnistus
> Orimattilan Iltarastit
> Reittihärvelit
> Kartat
> Järjestämämme kilpailut
> Kuvat
> Suunnistuslinkkejä

2016 uralla
Uutiset
10.12.2018 33. Tapanin suunnistus
Kolme rataa ja sisätilat >>Lue
10.12.2018 Rastivarsat 40 vuotta
Keski-iässä ja hyvässä kunnossa >>Lue
28.11.2018 Yösuunnistusharjoitus pe 30.11 Luhtikylässä
Runsasrastiset radat >>Lue

SM-pitkät Anttolassa

Suunnistuksen SM-mittelöt jatkuivat pitkällä matkalla Anttolan Neitvuoren jylhissä maastoissa. 
 
Rastivarsojen parhaimmat sijat tulivat pääsarjoissa Aapo Maasillan ( 15. ) ja iäkkäämmissä sarjoissa Hannu Laihon ( 10. ) sekä Kaija Dahlmanin ( 11. ) suorituksilla.  
 
Denis Grishman haki 32. paikan miehissä muutaman minuutin virheillä. 
 
Tulokset: 
SM-pitkä matka Anttola 26.8.2018 
 
H21  
(Lähti 57, Keskeytti 0, Hylätty 0) 
1) Miika Kirmula KR 1.36.06 , 32) Denis Grishman RaVa 1.49.48  
 
H20  
(Lähti 47, Keskeytti 2, Hylätty 0) 
1) Akseli Ruohola MSParma 1.14.10 , 34) Joni Hirvonen RaVa 1.40.29  
 
H16  
(Lähti 41, Keskeytti 0, Hylätty 1) 
1) Aaro Ojala KS 52.21 ), 40) Oula Pelkonen RaVa 1.28.05  
 
H15  
(Lähti 42, Keskeytti 1, Hylätty 1) 
1) Aarni Ronkainen JRV 49.34 , 15) Aapo Maasilta RaVa 1.02.51 . 
 
D20  
(Lähti 39, Keskeytti 3, Hylätty 0) 
1) Amy Nymalm PIF 1.01.49 , 31) Roosa Pelkonen RaVa 1.33.10 
 
H45  
(Lähti 49, Keskeytti 0, Hylätty 0) 
1) Jouni Kahelin VaajTe 1.00.24 , 36) Veli-Matti Pulli RaVa 1.21.25 . 
 
H50  
(Lähti 49, Keskeytti 0, Hylätty 0) 
1) Mika Numminen UrjU 1.01.39 , 18) Mika Tervala RaVa 1.10.58 , 34) Hannu Heinilä RaVa 1.17.16  
H55  
(Lähti 49, Keskeytti 0, Hylätty 2) 
1) Markku Kaartinen AngA 56.08 , 10) Hannu Laiho RaVa 1.07.16 , 14) Geza Molnar RaVa 1.10.25 . 
 
H60  
(Lähti 48, Keskeytti 2, Hylätty 0) 
1) Ari Anjala LS-37 53.48 , 14) Simo-Pekka Vennelä RaVa 1.04.33 . 
 
H70  
(Lähti 49, Keskeytti 1, Hylätty 1) 
1) Veikko Loukonen PiKe 52.25 , 15) Heikki Pitkänen RaVa 1.01.39 . 
 
D45  
(Lähti 48, Keskeytti 0, Hylätty 0) 
1) Marja Laukkanen KS 57.15 , 16) Tessa Pulli RaVa 1.15.14 . 
 
D50  
(Lähti 52, Keskeytti 0, Hylätty 3) 
1) Annika Viilo TP 49.38 , 14) Pia Molnar RaVa 1.04.38 . 
 
D70  
(Lähti 20, Keskeytti 1, Hylätty 0) 
1) Eeva-Liisa Korkeakangas RaJu 43.33 , 11) Kaija Dahlman RaVa 58.09 . 
 
H21B2  
(Lähti 37, Keskeytti 1, Hylätty 2) 
1) Pekka Hyvönen AngA 1.20.46 , 15) Tatu Leirimaa RaVa 1.31.37 . 
 
D21B1  
(Lähti 26, Keskeytti 2, Hylätty 0) 
1) Aleksandra Hornik PR POL 1.10.09 , 12) Milla Lohikainen RaVa 1.19.20 . 
 
D18B  
(Lähti 2, Keskeytti 0, Hylätty 0) 
1) Eveliina Lohikainen RaVa 1.04.10  
 
H50B  
(Lähti 27, Keskeytti 0, Hylätty 0) 
1) Matti Forsberg SäynSa 1.06.24 , 9) Timo Lohikainen RaVa 1.11.17 . 

27.8.2018

Uutisarkisto

- © Rastivarsat ry -


Tilaa tästä
Tuet Rastivarsoja