Rastivarsojen hakupalvelu
> Yleistä
> Yhteystiedot
> Liity jäseneksi
> Kerho
> Asut ja varusteet
> Tiedotus
> Kisoihin ilmoittautuminen
> Irma
> Harjoittelu
> Valmennus
> HIPPO-suunnistuskoulu
> Pyöräsuunnistus
> Orimattilan Iltarastit
> Reittihärvelit
> Kartat
> Järjestämämme kilpailut
> Kuvat
> Suunnistuslinkkejä

2016 Nummisuutarin Esko Nujussa
Uutiset
18.10.2018 Seuranmestaruus-Yö
Tulokset >>Lue
16.10.2018 SM-erikoispitkä
Denis Grishmanille kultaa >>Lue
17.10.2018 30. Halikko-viesti
Sijat 18. ja 33. >>Lue

Am-oravapolkukilpailut Iitissä

Päijät-Hämeen aluemestaruus-oravapolkukilpailut pidettiin Iitissä 20.8. Rastivarsalaiset sai 2 kultaa, 3 hopeaa ja 3 prossia, sekä kolmoisvoitto sarjassa D10RR.  
 
 
Kuvassa Väinö Avelin ensimmäisissä kisoissaan. 
 
 
Päijät-Hämeen Suunnistuksen am-oravapolku 20.8.2018 Iitti 
Tulokset: 
H15 4,3 km 
1) Vili Väkeväinen LS-37 26.34, 2) Pyry Pikkarainen LS-37 29.53, 3) Juuso Ketonen RaVa 30.19, 4) Niilo Ahonen LS-37 31.36 
 
H14 3,2 km 
1) Aapo Granqvist LS-37 18.41, 2) Henri Arvela LS-37 19.06, 3) Sampo Huostila LamSä 19.43 
 
H13 2,8 km 
1) Kaapo Lehtonen LS-37 15.32, 2) Elias Ala-Heikkilä AR 17.03, 3) Roni-Eemil Norrbacka AR 20.01 
 
H12 1,9 km 
1) Timo Koivuniemi LS-37 16.54, 2) Vili Rauhamäki HU-46 19.17, 3) Jussi Ketonen RaVa 21.55 
 
H12TR 2,0 km 
1) Julius Sondermann LS-37 27.48 
 
H11TR 2,0 km 
1) Eetu Sarkkinen LaTa 16.33, 2) Tuomas Makkonen LS-37 17.03, 3) Sakari Mäkelä LS-37 20.44, 4) Mikko Eurén RaVa 23.27 
 
H10RR 2,4 km 
1) Veeti Mutikainen HU-46 12.30, 2) Matias Reitti LamSä 13.04, 3) Ville Halme LS-37 17.21, 4) Petu Partanen RaVa 24.34 
 
H9RR 2,4 km 
1) Eevert Nurmela LS-37 12.36, 2) Riku Hannula LS-37 15.16, 3) Luukas Huppunen IitPy 17.57, 4) Rasmus Rantanen LS-37 20.27, 5) Joona Ketonen RaVa 21.15 
 
H8RR 2,4 km 
1) Hermanni Latonummi HU-46 14.34, 2) Eikka Kiljunen LS-37 15.41, 3) Tuomas Örn KärKV 18.32, 4) Tomas Lind LS-37 22.07, 5) Topias Reitti LamSä 24.47, 6) Väinö Avelin RaVa 26.59, 7) Viljami Pönkkä LS-37 28.04, 8) Elmo Kiiskinen LS-37 29.49, 9) Cedric Gaasenbeek LS-37 30.21, 10) Aaro Yrjölä LS-37 31.44, 11) Juho Ala-Heikkilä AR 38.40 
 
D16 4,3 km 
1) Lilia Karttunen LS-37 36.08 
 
D15 4,3 km 
1) Maiju Lehtonen LS-37 25.17 
 
D14 3,2 km 
1) Enna Lehmusvuori LS-37 22.37, 2) Vilma Turva LS-37 24.29, 3) Helena Katarina Selin HU-46 26.08, 4) Nella Leppänen LS-37 30.20 
 
D13 2,8 km 
1) Jenni Leppänen LS-37 21.38, 2) Jonna Ketonen RaVa 22.13, 3) Iida Aarikka HU-46 24.20, 4) Laura Terävä LS-37 25.19, 5) Noora Eurén RaVa 54.16 
 
D12 1,9 km 
1) Eevi Kiljunen LS-37 28.05 
 
D12TR 2,0 km 
1) Jonna Partanen RaVa 18.44, 2) Sara Tuurinkoski HU-46 22.14, 3) Saara Huppunen IitPy 52.40 
 
D11TR 2,0 km 
1) Helmiina Nurmela LS-37 19.04, 2) Saara Hosiaisluoma RaVa 20.51, 3) Annlinn Gaasenbeek LS-37 22.57 
 
D10RR 2,4 km 
1) Siiri Honkanen RaVa 17.41, 2) Alexandra Simola RaVa 19.40, 3) Iida Avelin RaVa 20.32, 4) Jenna Leppänen LS-37 24.09 
 
D9RR 2,4 km 
1) Maija Koivuniemi LS-37 17.10, 2) Aada Sundelin LS-37 26.47, 3) Celine Gaasenbeek LS-37 27.46, 4) Alli-Martta Ahonen LS-37 28.56 
 
D8RR 2,4 km 
1) Uma Lehtonen LS-37 19.17, 2) Iira-Nella Norrbacka AR 21.12, 3) Linda Breilin AR 23.07, 4) Siiri Siikanen HU-46 25.10, 5) Sanni Eskeli LS-37 28.06, 6) Isla-Riina Norrbacka AR 28.56, 7) Anni Paulin LS-37 29.57, 8) Hilla Kotola LS-37 55.48 
 
H/D10RRS 
1) Elmeri Hämäläinen LS-37 16.24, 2) Daniel Breilin AR 18.32, 3) Meri-Tuuli Makkonen LS-37 21.10, 4) Eemil Sundelin LS-37 22.23, 5) Roni Rantanen LS-37 24.44, 6) Antti Eskeli LS-37 47.37 

21.8.2018

Uutisarkisto

- © Rastivarsat ry -


Tilaa tästä
Tuet Rastivarsoja