Rastivarsojen hakupalvelu
> Yleistä
> Yhteystiedot
> Liity jäseneksi
> Kerho
> Asut ja varusteet
> Tiedotus
> Kisoihin ilmoittautuminen
> Irma
> Harjoittelu
> Valmennus
> HIPPO-suunnistuskoulu
> Pyöräsuunnistus
> Orimattilan Iltarastit
> Reittihärvelit
> Kartat
> Järjestämämme kilpailut
> Kuvat
> Suunnistuslinkkejä

2016 tukikohta 25Mannassa
Uutiset
17.11.2018 Taitotehoviikonloppu 23-25.11
Pe yöharjoitus, su käyrää+sprinttiä >>Lue
16.11.2018 Taitoharjoitus su 18.11 klo 10.00
Tönnönkosken P-paikalta >>Lue
15.11.2018 Seuran syyskokous
Panostus valmennukseen >>Lue

Aluemestaruuskilpailujen tuloksia

Päijät-Hämeen AM-pitkä ja AM-viesti suunnistettiin Lammin Evolla. Keskiviikkona ratkottiin AM-sprintin mestaruudet yhdessä Uusimaan vastaavan kilpailun kanssa Järvenpään Jampan kaupunginosassa. 
 
Mitalisteja ja rastivarsojen tuloksia: 
 
AM-pitkä Päijät-Häme 11.8.2018 Lammi, Evo 
H21 : 8,7 km. Lähti: 8. 
1. Teemu Niskanen LS-37 1:05:30, 2. Tatu Leirimaa RaVa 1:08:42 +3:12, 3. Jani Hämäläinen LS-37 1:10:30 +5:00,.. 7. Miska Tervala RaVa 1:18:40 +13:10. 
H50 : 7,3 km. Lähti: 8. 
1. Tomi Kurhinen NaTe 1:02:57, 2. Harri Hintsanen IHR 1:02:58 +1, 3. Hannu Heinilä RaVa 1:05:11 +2:14, 4. Jari Sundqvist LS-37 1:07:45 +4:48.. 7. Pasi Turunen RaVa 1:11:47 +8:50, 8. Timo Lohikainen RaVa 1:22:05 +19:08. 
H55 : 6,3 km. Lähti: 7. 
1. Ilkka Peltola IHR 46:18, 2. Pasi Valkonen IHR 46:31 +13, 3. Hannu Laiho RaVa 56:06 +9:48, 4. Geza Molnar RaVa 58:49 +12:31.., 6. Antti Lepola RaVa 1:09:12 +22:54. 
H60 : 5,9 km. Lähti: 6. 
1. Simo-Pekka Vennelä RaVa 43:39, 2. Reima Liikkanen LaTa 46:51 +3:12. 
H65 : 5,9 km. Lähti: 8, Keskeytti: 1. 
1. Seppo Kiuru HU-46 52:52, 2. Reijo Pitkänen HU-46 57:25 +4:33, 3. Raimo Kaukiainen HU-46 1:00:54 +8:02, 4. Timo Hämäläinen RaVa 1:01:06 +8:14. 
H70 : 4,8 km. Lähti: 6. 
1. Heikki Pitkänen RaVa 51:19, 2. Hannu Lahti PäijRa 51:46 +27, 3. Teuvo Lehtinen RaVa 54:10 +2:51. 
H16 : 4,8 km. Lähti: 6. 
1. Aapo Maasilta RaVa 38:43, 2. Juuso Ketonen RaVa 42:41 +3:58, 3. Ilari Virtanen LS-37 42:48 +4:05,.. 5. Oula Pelkonen RaVa 46:11 +7:28. 
H12TR : 2,1/1,5 km. Lähti: 3. 
1. Jussi Ketonen RaVa 10:19, 2. Eetu Sarkkinen LaTa 12:17 +1:58. 
H8RR : 1,4 km. Lähti: 6. 
1. Elmo Kiiskinen LS-37 13:49,.. 6. Joona Ketonen RaVa 16:11 +2:22. 
D45 : 5,1 km. Lähti: 3. 
1. Kirsi Arvela LS-37 59:54, 2. Maarit Dahlman RaVa 1:00:38 +44, 3. Sari Sundqvist LS-37 1:05:30 +5:36. 
D60 : 4,7 km. Lähti: 3. 
1. Maria-Leena Hakkarainen IHR 54:42, 2. Anneli Laine RaVa 55:24 +42, 3. Outi Montonen IHR 57:43 +3:01. 
D70 : 3,7 km. Lähti: 1. 
1. Kaija Dahlman RaVa 47:57. 
D18 : 4,7 km. Lähti: 4. 
1. Ida Sundqvist LS-37 44:30, 2. Anniina Taipale LS-37 45:25 +55, 3. Eveliina Lohikainen RaVa 50:57 +6:27. 
D14 : 3,3 km. Lähti: 4. 
1. Iida Aarikka HU-46 53:17, 2. Enna Lehmusvuori LS-37 53:41 +24, 3. Jonna Ketonen RaVa 53:57 +40. 
D12TR : 1,4 km. Lähti: 4. 
1. Helmiina Nurmela LS-37 11:39, 2. Eevi Kiljunen LS-37 11:41 +2, 3. Jonna Partanen RaVa 13:13 +1:34, 4. Saara Hosiaisluoma RaVa 17:28 +5:49. 
 
AM-viestit Päijät-Häme 12.8.2018 Lammi, Evo 
H50 - (4,2 + 4,2 + 4,2 km). Lähti : 4. 
1. Lahden Suunnistajat-37-1 1.29.23 (Ari Anjala 1 29.53, Juha Kiljunen 2 1.02.49 2 32.56, Heikki Jokinen 1 1.29.23 1 26.33), 
2. Hollolan Urheilijat-46-1 1.38.41 (Kari Rauhamaa 2 29.54, Esko Parikka 3 1.06.22 4 36.28, Mikko Heikkinen 2 1.38.41 3 32.19), 
3. Rastivarsat-2 1.39.12 (Pasi Turunen 3 32.46, Jarkko Ryyppö 1 59.51 1 27.05, Antti Lepola 3 1.39.12 4 39.21). 
4. Rastivarsat-1 1.43.12 (Geza Molnar 4 37.17, Simo-Pekka Vennelä 4 1.12.47 3 35.29, Hannu Laiho 4 1.43.12 2 30.24). 
 
H70 - (3,5 + 3,5 + 3,5 km). Lähti : 3. 
1. Rastivarsat-1 1.41.54 (Teuvo Lehtinen 1 30.00, Timo Hämäläinen 1 1.08.58 1 38.58, Heikki Pitkänen 1 1.41.54 1 32.56), 
2. Lahden Suunnistajat-37-1 2.14.54 (Arvo Martikainen 3 47.32, Jouko Heinonen 3 1.31.42 2 44.10, Kauko Turunen 2 2.14.54 2 43.12). 
 
H16 - (4,2 + 4,2 + 4,2 km). Lähti : 3. 
1. Rastivarsat-1 1.33.21 (Juuso Ketonen 3 34.36, Oula Pelkonen 1 1.02.45 1 28.08, Aapo Maasilta 1 1.33.21 1 30.36), 
2. Lahden Suunnistajat-37-1 1.38.54 (Aapo Granqvist 1 29.27, Pyry Pikkarainen 2 1.05.05 2 35.37, Ilari Virtanen 2 1.38.54 2 33.49). 
 
H12 - (1,5 + 1,5 + 1,7 km). Lähti : 7. 
1. Lammin Säkiä-2 42.08 (Pate Möhköi 2 15.04, Tuomas Örn 4 30.10 3 15.05, Matias Reitti 1 42.08 1 11.58),.. 
7. Rastivarsat-1 56.12 (Siiri Honkanen 6 16.18, Joona Ketonen 6 39.16 6 22.57, Jussi Ketonen 7 56.12 6 16.55). 
 
> Pitkän ja viestin tulokset ja väliajat 
 
 
AM-sprintti, 15.8.2018, Järvenpää, Jamppa 
 
H21 3,8 km. 1) Juha Sorvisto VaajTe 12.57, 7) Tuomo Lahtinen LS-37 13.49, 9) Valtteri Rantala LS-37 14.03, 12) Tatu Leirimaa RaVa 14.19,.. 44) Dániel Molnár RaVa 24.49. 
H45 3,0 km. 1) Antero Pulli RR 12.43,.. 16) Tommi Maasilta RaVa 14.31, 21) Timo Lehtonen LS-37 16.54, 25) Mika Väkeväinen LS-37 19.25. 
H50 3,0 km. 1) Timo Parttimaa AngA 13.35,.. 4) Markku Huostila LamSä 14.30, 5) Jari Sundqvist LS-37 14.43,.. 9) Mikko Heikkinen HU-46 15.24,.. 11) Timo Lohikainen RaVa 15.35,.. 23) Ari Kyöstilä RaVa 22.39. 
H55 2,7 km. 1) Pekka Kiljunen AnttU 12.25,.. 3) Ilkka Peltola IHR 13.41,.. 7) Geza Molnar RaVa 14.18, 8) Jari Lahtinen IHR 14.34,.. 14) Antti Lepola RaVa 15.25. 
H60 2,6 km. 1) Jyrki Routsi Hiisi 11.26,.. 7) John Laukka RaVa 14.14, 8) Jorma Varkila LamSä 14.23, 9) Timo Virtanen IitPy 14.28. 
H70 2,0 km. 1) Kari Sane HS 10.24, 2) Teuvo Lehtinen RaVa 10.35, 3) Risto Orpana SOC 10.46. 
H18 3,2 km. 1) Ville Mannonen HS 11.24,.. 6) Lassi Kuva RaVa 12.02, 10) Vladislav Kolganov LS-37 13.12. 
H16 3,0 km. 1) Topias Kemppi EsSu 11.23,.. 12) Aapo Maasilta RaVa 14.04, 13) Juuso Ketonen RaVa 14.20, 14) Vili Väkeväinen LS-37 14.21,.. 17) Oula Pelkonen RaVa 14.40. 
H14 2,2 km. 1) Aapo Ikola HS 8.32,.. 10) Aapo Granqvist LS-37 9.41, 11) Kaapo Lehtonen LS-37 9.42, 12) Oliver Suhonen HU-46 9.47,.. 42) Jussi Ketonen RaVa 15.15,.. 44) Mikko Eurén RaVa 18.31. 
D20 2,7 km. 1) Jasmiina Rantala RaLu 12.10,.. 4) Roosa Pelkonen RaVa 13.42, 11) Krista Tuominen LS-37 15.44. 
D18 2,6 km. 1) Anniina Taipale LS-37 11.47,.. 4) Eveliina Lohikainen RaVa 13.40, 5) Ida Sundqvist LS-37 13.50. 
D14 1,9 km. 1) Silva Kemppi EsSu 8.19,.. 8) Jenni Leppänen LS-37 10.14,.. 22) Nella Leppänen LS-37 11.32,.. 27) Iida Aarikka HU-46 12.08,.. 32) Jonna Ketonen RaVa 13.53, 33) Jonna Partanen RaVa 14.18,.. 37) Noora Eurén RaVa 23.36. 
 
> Sprintin tulokset, väliajat ja reittihärveli 

15.8.2018

Uutisarkisto

- © Rastivarsat ry -


Tilaa tästä
Tuet Rastivarsoja