Rastivarsojen hakupalvelu
> Yleistä
> Yhteystiedot
> Liity jäseneksi
> Kerho
> Asut ja varusteet
> Tiedotus
> Kisoihin ilmoittautuminen
> Irma
> Harjoittelu
> Valmennus
> HIPPO-suunnistuskoulu
> Pyöräsuunnistus
> Orimattilan Iltarastit
> Reittihärvelit
> Kartat
> Järjestämämme kilpailut
> Kuvat
> Suunnistuslinkkejä

2016 uralla
Uutiset
18.10.2018 Seuranmestaruus-Yö
Tulokset >>Lue
16.10.2018 SM-erikoispitkä
Denis Grishmanille kultaa >>Lue
17.10.2018 30. Halikko-viesti
Sijat 18. ja 33. >>Lue

7 mestaruutta Am-keskimatkalta

 
 
Päijät-Hämeen Suunnistusalueen ensimmäiset kesämestaruudet ratkottiin Kärkölän Marttilan kulmilla keskiviikkoiltana. 
Rastivarsoille rapsahti 7 mestaruutta ja monia hyviä suorituksia. 
 
Miesten pääsarjassa Denis Grishman ja Tatu Leirimaa nappasivat selkeän kaksoisvoiton. 
 
Mestaruuksiin ylsivät lisäksi: Juuso Ketonen, Lauri Suomela, Simo-Pekka Vennelä, Maarit Dahlman, Anneli Laine ja Kaija Dahlman. 
 
Tulokset:  
http://suunnistus.iso-henna.com/Karkola_am_2018/Lopputulokset.htm 
 
Ohesssa lehdistötulokset. 
 
H21, 4.96 km 
 
1) Denis Grishman, RaVa, 34:22, 2) Tatu Leirimaa, RaVa, 38:11, 3) Timo Ahvenainen, LS-37, 40:38, 4) Pekka Huhtanen, RasKu, 48:41, 5) Joni Solonen, LS-37, 48:44, 6) Kari Kokkinen, LaTa, 51:26, 7) Dániel Molnár, RaVa, 1:25:33. 
 
D21, 3.71 km 
 
1) Marika Hara, Koovee, 35:21, 2) Saara Kukkonen, LS-37, 37:11, 3) Mari-Anna Tikkanen, LamSä, 37:20, 4) Sanna Andelin, LaTa, 37:45, 5) Päivi Julku, Trian, 41:58, 6) Roosa Pelkonen, RaVa, 43:18, 7) Elina Nevalainen, IHR, 45:09, 8) Kirsi Sipilä, HU-46, 48:38. 
 
D16, 2.03 km 
 
1) Maiju Lehtonen, LS-37, 20:34, 2) Lilia Karttunen, LS-37, 23:56, 3) Eerika Riutto, HU-46, 24:59. 
 
D18, 2.82 km 
 
1) Anniina Taipale, LS-37, 25:38, 2) Ida Sundqvist, LS-37, 29:25, 3) Eveliina Lohikainen, RaVa, 32:12, 4) Sara Virolainen, KärKV, 37:49, 5) Emmi Markkola, KärKV, 39:39, 6) Aino Kuusela, RaVa, 45:53. 
 
D20, 2.82 km 
 
1) Claudia Kantola, LS-37, 31:34. 
 
D35, 3.71 km 
 
1) Mari Koivunen, LS-37, 39:14. 
 
D40, 2.82 km 
 
1) Anu Nurmela, LS-37, 27:50, 2) Anu Tahvanainen, LS-37, 28:20, 3) Suvi Pelkonen, VeVe, 40:28, 4) Heidi Passila, HU-46, 46:36. 
 
D45, 2.82 km 
 
1) Maarit Dahlman, RaVa, 37:06, 2) Kirsi Arvela, LS-37, 39:50, 3) Sari Sundqvist, LS-37, 41:39, 4) Mervi Suni, RaVa, 49:08. 
 
D55, 2.36 km 
 
1) Päivi Einonen, LS-37, 26:40, 2) Susanna Lamminpää, HU-46, 30:10, 3) Leena Tikkanen, LamSä, 36:06, 4) Suvi-Päivikki Uusitalo, IHR, 36:38, 5) Leena Harju, LS-37, 42:18. 
 
D60, 2.15 km 
 
1) Anneli Laine, RaVa, 29:40, 2) Kristiina Ahlqvist, Raus, 31:57, 3) Outi Montonen, IHR, 36:38, 4) Sisko Anttila, LamSä, 37:09. 
 
D65, 2.15 km 
 
1) Tarja Andelin, LaTa, 30:36, 2) Kaija Purhonen, HU-46, 34:03, 3) Annikki Rinne, HU-46, 46:31. 
 
D70, 1.35 km 
 
1) Kaija Dahlman, RaVa, 18:21, 2) Marja Tukiainen, HyRa, 36:50. 
 
D75, 1.35 km 
 
1) Pirkko Tahvanainen, HU-46, 21:32. 
 
D12, 1.20 km 
 
1) Sara Tuurinkoski, HU-46, 16:27, 2) Saara Hosiaisluoma, RaVa, 16:48, 3) Sivi Jokinen, HU-46, 25:04. 
 
H12, 1.20 km 
 
1) Vili Rauhamäki, HU-46, 11:37, 2) Eetu Sarkkinen, LaTa, 14:44, 3) Matias Reitti, LamSä, 19:48, 4) Jussi Ketonen, RaVa, 26:14, 5) Mikko Eurén, RaVa, 33:19. 
 
D14, 1.35 km 
 
1) Jenni Leppänen, LS-37, 16:13, 2) Iida Aarikka, HU-46, 16:44, 3) Enna Lehmusvuori, LS-37, 17:02, 4) Helena Katarina Selin, HU-46, 18:34, 5) Vilma Turva, LS-37, 20:37, 6) Nella Leppänen, LS-37, 24:50, 7) Jonna Ketonen, RaVa, 27:00, 8) Noora Eurén, RaVa, 48:36. 
 
H14, 2.15 km 
 
1) Veeti Passila, HU-46, 17:42, 2) Elias Ala-Heikkilä, AR, 18:38, 3) Aapo Granqvist, LS-37, 21:05, 4) Henri Arvela, LS-37, 22:39, 5) Eetu Granqvist, LS-37, 22:51, 6) Joonas Sarkkinen, LaTa, 24:52, 7) Oliver Suhonen, HU-46, 25:50. 
 
H16, 2.82 km 
 
1) Juuso Ketonen, RaVa, 25:34, 2) Vili Väkeväinen, LS-37, 26:58, 3) Ilari Virtanen, LS-37, 28:00, 4) Oula Pelkonen, RaVa, 30:30, 5) Pyry Pikkarainen, LS-37, 45:59, Aapo Maasilta, RaVa, Hyl. 
 
H18, 3.71 km 
 
1) Topias Rauhamaa, KärKV, 39:53, 2) Vladislav Kolganov, LS-37, 41:52, 3) Oskari Arvela, LS-37, 43:21, Juho Torkkel, KärKV, Hyl. 
 
H35, 4.22 km 
 
1) Lauri Suomela, RaVa, 36:30, 2) Jukka Pönkkä, NaTe, 39:04, 3) Juha Hirvonen, LS-37, 39:57, 4) Mikko Kotola, LS-37, 40:37, 5) Jussi Kosenius, RiSu, 49:23, 6) Olli Österman, RiSu, 53:29, 7) Harri Tervonen, LS-37, 1:13:02, Ossi Hosiaisluoma, RaVa, Hyl. 
 
H40, 4.22 km 
 
1) Ari Hämäläinen, LS-37, 33:27, 2) Timo Sarkkinen, LaTa, 34:38, 3) Kristian Leppänen, LS-37, 37:08, 4) Jani Kiuru, RaKaS, 37:24, 5) Kari Rauhamaa, HU-46, 38:42, 6) Tomi Silvonen, LS-37, 40:32, 7) Kimmo Koivuniemi, LS-37, 47:33. 
 
H45, 4.22 km 
 
1) Timo Lehtonen, LS-37, 40:58, 2) Mika Kantola, LS-37, 41:05, 3) Mika Väkeväinen, LS-37, 41:29, 4) Sauli Saarinen, MU, 42:45. 
 
H50, 3.52 km 
 
1) Heikki Jokinen, LS-37, 29:17, 2) Harri Hintsanen, IHR, 29:42, 3) Juha Kiljunen, LS-37, 33:15, 4) Jari Sundqvist, LS-37, 34:04, 5) Markku Huostila, LamSä, 35:34, 6) Mikko Heikkinen, HU-46, 35:49, 7) Hannu Heinilä, RaVa, 36:46, 8) Timo Lohikainen, RaVa, 42:13, 9) Juha Jormalainen, LamSä, 50:38, Tomi Kurhinen, NaTe, Hyl., Pasi Turunen, RaVa, Hyl. 
 
H55, 3.52 km 
 
1) Ilkka Peltola, IHR, 29:33, 2) Geza Molnar, RaVa, 31:48, 3) Hannu Laiho, RaVa, 32:03, 4) Markku Laine, MU, 36:09, Jari Liukkonen, IHR, Hyl. 
 
H60, 2.36 km 
 
1) Simo-Pekka Vennelä, RaVa, 21:20, 2) Reima Liikkanen, LaTa, 21:30, 3) Markku Hämäläinen, RaVa, 22:26, 4) Jorma Varkila, LamSä, 24:39, 5) Jorma Aherto, LS-37, 25:34, 6) Matti Tikkanen, LamSä, 27:01, 7) John Laukka, RaVa, 27:18, 8) Tuomo Puustinen, Pihkan, 29:01, 9) Matti Kotilainen, LS-37, 30:03, 10) Hannu Ahlqvist, Raus, 31:39, Markku Kotala, LS-37, Hyl. 
 
H65, 2.36 km 
 
1) Reijo Pitkänen, HU-46, 23:53, 2) Seppo Kiuru, HU-46, 24:27, 3) Martti Mäkelä, SOC, 24:32, 4) Juha Suomela, RaVa, 26:37, 5) Heikki Penttinen, LS-37, 29:40, 6) Kari Käyhkö, LS-37, 30:35, 7) Raimo Kaukiainen, HU-46, 30:50, 8) Pertti Välimäki, LS-37, 44:44. 
 
H70, 2.15 km 
 
1) Matti Railimo, SOC, 24:06, 2) Erkki Kivistö, Pihkan, 24:12, 3) Teuvo Lehtinen, RaVa, 24:41, 4) Eero Leppäkorpi, IHR, 26:32, 5) Paavo Nikkari, LS-37, 26:45, 6) Hannu Lahti, PäijRa, 28:18, 7) Jouko Heinonen, LS-37, 28:28, 8) Kauko Turunen, LS-37, 30:00, 9) Tapio Tukiainen, HyRa, 32:01, 10) Hannu Harkola, PäijRa, 32:12, 11) Tapio Leino, HS, 32:36, 12) Pertti S. Hartikainen, RiSu, 33:08. 
 
H75, 2.15 km 
 
1) Markku Salo, LS-37, 27:22, 2) Matti Railo, LS-37, 29:39, 3) Toivo Punkero, LS-37, 31:20, 4) Aimo Kvick, IHR, 33:00, 5) Eero Lampi, PäijRa, 33:42, 6) Kari Koskinen, SOC, 33:49, 7) Arvo Martikainen, LS-37, 33:56, 8) Pentti Karppinen, RaVa, 35:13, Pentti Karppinen, HU-46, Hyl. 
 
H80, 1.35 km 
 
1) Esko Ranta, LS-37, 24:39, 2) Heikki Lario, RaVa, 31:33, 3) Aimo Haapaniemi, LS-37, 36:12. 

24.5.2018

Uutisarkisto

- © Rastivarsat ry -


Tilaa tästä
Tuet Rastivarsoja