Rastivarsojen hakupalvelu
> Yleistä
> Yhteystiedot
> Liity jäseneksi
> Kerho
> Asut ja varusteet
> Tiedotus
> Kisoihin ilmoittautuminen
> Irma
> Harjoittelu
> Valmennus
> HIPPO-suunnistuskoulu
> Pyöräsuunnistus
> Orimattilan Iltarastit
> Reittihärvelit
> Kartat
> Järjestämämme kilpailut
> Kuvat
> Suunnistuslinkkejä

2016 tukikohta 25Mannassa
Uutiset
19.8.2018 Nuorten Jukola Saarijärvellä 18.8.
Ravalla yksi joukkue mukana loppusijalla 76 >>Lue
17.8.2018 Seuran mestaruudet alle 14v-sarjoissa!
22.8 Hippocupin yhteydessä >>Lue
15.8.2018 Aluemestaruuskilpailujen tuloksia
Viikonloppuna kisattiin pitkä ja viesti Evolla, keskiviikkona sprintti Järvenpäässä >>Lue

FinnSpring kilpailut Espoossa


 
Heikki Vestola  
 
Suunnistuskauden perinteinen kevään avauskilpailu FinnSpring käytiin Espoon Serenan vesipuiston ympäristön maastoissa. Lauantain henkilökohtaisilla matkoilla oli mukana lähes 2500 osallistujaa ja sunnuntain viesteissä 1500 suunnistajaa. 
 
Lauantain henkilökohtaiset 
 
Rastivarsojen 30 osallistujaa tekivät mukavia suorituksia kauttaaltaan. 
Parasta sijoitusantia olivat naisissa Milla Lohikaisen EB:n 8. tila, miehissä Denis Grishmanin H21AL:n voitto, ikäsuunnistajista Kaija Dahlmanin 2. sija ja Heikki Vestolan 3. paikka. 
Nuoria oli mukana toistakymmentä, joista 6 suunnisti vaativissa katsastusarjoissa. 
 
Sunnuntain viestit 
 
Viesteissä miesten Rastivarsojen ykkösjoukkue oli hienosti 37. 126 trion pääsarjassa ja kakkonenkin pääsi sadan sakkiin! 
Ykkösen Denis Grishman, Lassi Kuva ja Tatu Leirimaa suoriutuivat kaikki tasaisen hyvin osuuksiltaan. 
Suomen Viestiliigaan kuuluvassa toisessa osakisassa ykkönen oli 20. paras suomalaisseuroista (ei lasketa muut kuin ykkösjoukkueet). 
 
Naisten sarjassa ja kahdessa nuorten sarjassa olivat myös edustajat kokemusta hankkimassa. 
 
Tulokset 
 
FinnSpring 21.4.2018  
 
H18E 8,1 km 
 
(Lähti 84, Keskeytti 6, Hylätty 3) 
1) Mikko Eerola TP 46.45, 31) Lassi Kuva RaVa 1.05.49. 
H16E 6,7 km 
 
(Lähti 77, Keskeytti 1, Hylätty 3) 
1) Touko Seppä TuS 42.21, 52) Juuso Ketonen RaVa 1.16.11, 67) Oula Pelkonen RaVa 1.37.41,  
D18E 7,7 km 
 
(Lähti 67, Keskeytti 3, Hylätty 3) 
1) Siiri Silvennoinen KR 1.01.59, 26) Eveliina Lohikainen RaVa 1.28.46. 
 
W21EB 11,7 km 
 
(Lähti 31, Keskeytti 3, Hylätty 2) 
1) Mira Kaskinen RasKa 1.27.24, 8) Milla Lohikainen RaVa 1.47.59. 
 
D20E 8,4 km 
 
(Lähti 32, Keskeytti 4, Hylätty 3) 
1) Anni Haanpää TP 1.09.19, 17) Roosa Pelkonen RaVa 1.37.50. 
H21A 11,2 km 
 
(Lähti 56, Keskeytti 5, Hylätty 5) 
1) Toni Hartvik PR 1.14.26, 44) Olli-Petteri Hirvonen RaVa 2.22.58,  
H21AL 8,3 km 
 
(Lähti 79, Keskeytti 0, Hylätty 3) 
1) Denis Grishman RaVa RUS 49.48, 67) Juho Kuoppamäki RaVa 1.23.42. 
 
H45A 7,9 km 
 
(Lähti 62, Keskeytti 3, Hylätty 1) 
1) Mikael Donner OK77 53.39, 17) Jarkko Ryyppö RaVa 1.02.02, 25) Veli-Matti Pulli RaVa 1.06.19. 
 
H50A 7,0 km 
 
(Lähti 80, Keskeytti 1, Hylätty 0) 
1) Antti Virtanen HlS 50.16, 8) Mika Tervala RaVa 54.32, 48) Timo Lohikainen RaVa 1.08.40. 
 
H55A 6,7 km 
 
(Lähti 53, Keskeytti 1, Hylätty 1) 
1) Reijo Mattinen JoKu 53.33, 3) Heikki Vestola RaVa 55.10, 8) Hannu Laiho RaVa 58.35, 23) Geza Molnar RaVa 1.05.09. 
 
H60A 6,6 km 
 
(Lähti 63, Keskeytti 8, Hylätty 0) 
1) Jouko Malinen RR 52.33, 10) Markku Hämäläinen RaVa 59.51, 49) John Laukka RaVa 1.30.39. 
 
H70A 5,3 km 
 
(Lähti 57, Keskeytti 5, Hylätty 0) 
1) Pentti Tammisaari HirvHe 50.29, 21) Heikki Pitkänen RaVa 1.07.30. 
 
 
D45A 5,2 km 
 
(Lähti 34, Keskeytti 1, Hylätty 1) 
1) Marja Laukkanen KS 45.56, 20) Tessa Pulli RaVa 1.00.36. 
 
D70 2,6 km 
 
(Lähti 20, Keskeytti 1, Hylätty 1) 
1) Maija Verha VaRa 35.27, 2) Kaija Dahlman RaVa 38.41. 
 
H12TR 1,5 km 
 
(Lähti 19, Keskeytti 0, Hylätty 0) 
1) Matias Veikkola EsAk 14.03, 7) Jussi Ketonen RaVa 20.00. 
 
H10RR 2,1 km 
 
(Lähti 59, Keskeytti 0, Hylätty 0) 
1) Niklas Hirvilahti VeVe 9.46, 33) Joona Ketonen RaVa 16.53, 59) Petu Partanen RaVa 32.38. 
 
D13 2,5 km 
 
(Lähti 49, Keskeytti 0, Hylätty 2) 
1) Silva Kemppi EsSu 18.01, 47) Jonna Ketonen RaVa 57.02. 
D12 2,1 km 
 
D12TR 1,5 km 
 
(Lähti 26, Keskeytti 0, Hylätty 1) 
1) Reetta Yliaho Koovee 17.45, 12) Saara Hosiaisluoma RaVa 24.02, 20) Jonna Partanen RaVa 29.37. 
 
 
Viestit 22.4.2014 
 
H21 
 
(7,6+5,6+7,6) 
1) Paimion Rasti 1 2.05.02 (Frederic Tranchand 45.19/1., Jesse Laukkarinen 35.39/1., Olav Lundanes 44.03/1.), 37) Rastivarsat 1 2.24.29 (Denis Grishman 52.11/43., Lassi Kuva 40.21/39., Tatu Leirimaa 51.56/37.), 92) Rastivarsat 2 3.08.13 (Olli-Petteri Hirvonen 1.02.10/101., Juho Kuoppamäki 1.00.18/103., Lauri Leirimaa 1.05.43/92.),  
 
HD14 
 
(2,8+2,8+2,8) 
1) Espoon Suunta 1 1.20.23 (Silva Kemppi 25.48/3., Juho Noponen 33.03/2., Daniel Rautio 21.31/1.), 41) Rastivarsat 1 3.37.50 (Elias Pelkonen 1.01.15/51., Jussi Ketonen 1.30.44/48., Jonna Ketonen 1.05.51/41.),

22.4.2018

Uutisarkisto

- © Rastivarsat ry -


Tilaa tästä
Tuet Rastivarsoja